Strony

piątek, 9 sierpnia 2013

Paleokastritsa - What a view!

Będąc na Korfu, warto wybrać się na wycieczkę objazdową po wyspie. Wypożyczenie samochodu to koszt ok. 35 Euro, natomiast wiele osób podróżuje komunikacją  miejską, która jest na wyspie dość powszechna i szeroko rozwinięta. Praktycznie do każdej wartej odwiedzenia miejscowości można dojechać lokalnym autobusem. Ja tym razem  skorzystałam z oferty biura podróży, cena całodniowej wycieczki to ok 45-50 Euro. 


Z wszystkich odwiedzonych miejsc zdecydowanie najbardziej zachwyciła mnie Paleokastritsa –perełka Korfu. Dojeżdżając do zachodniej strony wyspy warto zatrzymać się przy punkcie widokowym na wzgórzu, z którego rozciąga się niesamowity widok na cała zatokę, półwysep i plażę.

zdjęcie: internet
Urwiste skalne zbocza wpadają do licznych, małych zatok osłoniętych drzewami cytrynowymi i gajami oliwnymi.Będąc w tych okolicach warto wybrać się w rejs po okolicznych zatokach i wysepkach. Stateczek którym płynęłam miał częściowo przeszklone dno, dzięki czemu można było podziwiać ławice kolorowych ryb i rozgwiazdy "przyklejone" do skał i kamieni.

Podczas rejsu zwiedza się również najbardziej atrakcyjne jaskinie Paleokastritsy z turkusową wodą rozświetloną przez wpadające między skały promienie słońca.  

Na koniec stateczek zabiera nas na tzw. Rajską Plażę, gdzie można podpłynąć do grot, poszaleć w lazurowej wodzie a nawet nakarmić wszędobylskie ryby :-) Także na taką wycieczkę poza szampańskim humorem zabieramy kostiumy kąpielowe i inne akcesoria pływackie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zapraszam do komentowania :-)