Strony

piątek, 19 lipca 2013

W kwestii pamiątek...

Spacerując po wąskich uliczkach Krety na pewno natkniecie się na wiele straganów oferujących mnóstwo drobiazgów i regionalnych produktów. 


Sprzedawcy na Krecie oferują szeroką gamę pamiątek. Od magnesów na lodówkę przez zdobioną ceramikę, obrusy po produkty żywnościowe – aromatyczne zioła, herbaty, oliwy z różnymi dodatkami czy lokalne miody. Popularne są kosmetyki pielęgnacyjne z oliwek-balsamy, maski do włosów, mydła. 

Z alkoholi prym wiedzie oczywiście OUZO - grecka wódka osiągająca moc nawet do 48 %. Sprzedawane jest nawet w fikuśnych, idealnych na prezent buteleczkach np. w kształcie wyspy. Ponieważ nie wszyscy są ‚gotowi‘ na jego smak, Ouzo podaje się również rozcieńczone wodą, wtedy drink nabiera mlecznego koloru. Mówi się, że aby docenić walory tego anyżowego trunku trzeba urodzić się grekiem...

3 komentarze:

  1. Z pamiątek zbierałam talerzyki, ale teraz przerzuciłam się na magnesiki. Są mniejsze i zajmują mniej miejsca. A Ty co zbierasz poza zdjęciami ? :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ostatnio, w dobie podróżowania z bagażem podręcznym, skupiam się głównie na zdjęciach. Chyba jednak cieszą moje oko najbardziej, no i zawsze zmieszczą się w walizce :-) Chociaż np. z Katalonii przyjechały dwie małe paczuszki szynki Sorrano, pętelka Chorizo i turrony. A... i ręcznik FC Barcelony :-P Ale mam już na półeczce kilka pamiątek... piasek z Sahary, róże pustyni z Tunezji czy sziszę z Egiptu. Niby nie zbieram a trochę się nazbierało :-)

    OdpowiedzUsuń
  3. My z każdego kraju przywozimy znaczki pocztowe :)

    OdpowiedzUsuń

Zapraszam do komentowania :-)