Strony

sobota, 4 stycznia 2014

Coast In Winter

Podobno są takie rzeczy i miejsca, które trzeba zobaczyć, żeby wiedzieć, że nie warto ich było oglądać. Wyjeżdżając nad polskie morze, aby spędzić sylwestrową noc na plaży, miałam obawy, że Bałtyk zimową porą okaże się właśnie takim miejscem, które nie doścignie mojemu wyobrażeniu.  Przecież z jakiegoś powodu większość ludzi wybiera zimą góry i zapomina o wybrzeżu. I wiecie co? To jest najlepsze! Dzięki temu plaże świecą pustkami, można spacerować, wdychać jod do woli i napawać się błogą ciszą, zakłócaną jedynie przez szelest mewich skrzydeł.  Nawet pomimo tego, że poza sezonem,  na głównym pasażu działa tylko jedna restauracja, można w niej (bez stania w kilometrowej kolejce) zjeść pyszną rybę, która pewnie i tak nie odbiega świeżością od tych serwowanych w lipcu czy sierpniu. Polskie wybrzeże powitało mnie pełnym słońcem i dodatnią temperaturą a pożegnało wiatrem, chłodem i mgłą, do pełni szczęścia zabrakło mi tylko śniegu :-) 

Dzień 1

Dzień 219 komentarzy:

 1. moja siostra spędzała w tym roku Sylwestra nad morzem, ale takich pięknych zdjęć nie przywiozła...:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Niezłe zdjęcia! Przez chwilę myślałem, że to Malta:) Zima póki co nie dopisuje, co mnie jakoś bardzo nie martwi;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hahahaaa, faktycznie w Sylwestra było bardzo słonecznie, można się pomylić:-) Dziękuję

   Usuń
 3. Ja tez mam obawy do wyjazdu nad morze zimą, ale kiedy już widzę morze wszystkie ulatują. Takie wspomnienia są bezcenne. Najlepszego w Nowym Roku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję pięknie, i również życzę wszystkiego naj, naj naj!!!

   Usuń
 4. Mam stosunkowo niedaleko nad polskie wybrzeże, ale jeszcze nigdy nie miałam okazji wybrać się tam zimą.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Pięknie!
  Właśnie wczoraj sama przybyłam nad nasze polskie morze i do szczęścia brakuje mi tylko trochę słoneczka :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Piekne zdjecia - można powiedzieć, że to jak nie nasze morze! brakuje mi tylko śniegu, ale to jak wszędzie ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki :-) No właśnie marzył mi się ten śnieżek... Ale przynajmniej na trasie było bezpiecznie, wszystko ma lepsze i gorsze strony :-)

   Usuń
 7. A mówiłam, że będzie pięknie? Bałtyk zimą ma swój niepowtarzalny klimat!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mówiłam, mówiłam :-) Klimat był wspaniały nawet w mglisty Nowy Rok :-)

   Usuń
 8. Bałtyk jest piękny o każdej porze roku! Zawsze inny ale zawsze zachwyca. Co prawda w sezonie, kiedy tłoczno, to chyba najmniej...W tym roku, kiedy nie ma zimy, zachwyca nieustannie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W sierpniu byłam w Sopocie,wszystko pięknie tylko, że na plaży nie było centymetra kwadratowego wolnego piasku... I do tego te parawany...Za to teraz lux :-)

   Usuń
 9. Władysławowo <3 Kocham polskie morze, mimo, że nie jest ani ciepłe, ani pogoda zazwyczaj nie sprzyja. Miałam plan, aby się wybrać na sylwestra nad morze, jednak mieszkanie po drugiej stronie Polski jakoś nie sprzyjało. Ale bardzo bym chciała jechać kiedyś nad morze, gdy wszystko jest pokryte śniegiem ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się, Bałtyk ma coś w sobie! Always:-) Ja mam o tyle dobrze, że i w góry i nad morze mam podobną odległość do pokonania.

   Usuń

Zapraszam do komentowania :-)