Strony

czwartek, 6 listopada 2014

Castelmola | Sycylia wschodnia | Spektakularne panoramy

Wierzcie lub nie, ale tabliczka znajdująca się na wjeździe do miasteczka Castelmola, informująca iż jest to jedno z najpiękniejszych miasteczek na całej Sycylii, nie stoi tam bez powodu.  Zawieszona na skale perełka, która błyszczy ponad Taorminą, w pełni zasługuje na to wyróżnienie. Droga wije się ku górze niczym wąż, a do tego jest na tyle wąska, że autobusy aby się wyminąć muszą chwilę przed zakrętem dawać sobie znaki świetlno-dźwiękowe. Jazda dosłownie mrozi krew w żyłach.
Castelmola oczarowała moje oczy i wyobraźnie. Zielone zbocza, tarasowo wpadają do turkusowych wód Morza Jońskiego. Na szczycie miasteczka znajdują się ruiny zamku otoczone tarasem widokowym, z którego podziwiać można Taorminę oraz okalające ją wybrzeże. Z drugiej strony rozciąga się niezwykła, górzysta panorama wyspy z Etną w tle.

A z czego jeszcze słynie Castelmola? Hmm...  Specjalnością miasteczka jest wino migdałowe - lokalny wyrób który trudno kupić w innym miejscu.  Kolejną lokalną ciekawostką jest specyficznie urządzony bar Turrisi, którego motywem przewodnim są wizerunki.. fallusów. Warto poświęcić chwilę na znalezienie tego miejsca. Musze przyznać, że temat ten jest potraktowany z odrobiną humoru, nie razi w oczy, a wręcz dodaje lokalnego smaczku.
Rude, ceglane dachy, wąskie uliczki, popękane schody i wylegujące się na nich różnokolorowe koty.... Castelmola jest jednym z tych miejsc, o których najlepiej opowiadają zdjęcia.

TRANSPORT
Do miasteczka dojeżdża autobus miejski z Taorminy, który kursuje dość często (kilka razy dziennie). Koszt przejazdu to ok 5 euro.


11 komentarzy:

 1. Pisałam Ci już nie raz, i napisze po raz kolejny - Sycylia na Twoich zdjęciach jest za ładna. Nie mogę tu zaglądać, bo zaczynam chorować z ochoty, żeby już się spakować i tam po prostu pojechać :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Cuuuuuudownie! Kolejne miasteczko do odwiedzenia:) Z wina migdałowego chętnie się napiję:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zdecydowanie miasto to zasługuje na swoje miano najpiękniejszego sycylijskiego, bo jak na razie najbardziej mnie zaczarowało :)))

  OdpowiedzUsuń
 4. Zakochałam się w Sycylii dzięki Tobie. Przepiękne zdjęcia!!! Wspaniały post. Pozdrawiam Cię serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Przepiękne widoki i niesamowity klimat... Na Sycylię jeszcze nie dotarłam, ale w południowych Włoszech jestem zakochana.. Tym bardziej, kiedy za oknem tak szara i zimna pogoda... Tak bardzo chce się wyjechać !

  Pozdrawiam ciepło !

  OdpowiedzUsuń
 6. Niepotrzebny ten podpis na każdym zdjęciu, tak to ok : )

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niby tak, ale jak nie ma tego podpisu to później znajduje swoje zdjęcia na prywatnych profilach na fejsie :/

   Usuń
 7. Klimat miasteczka fantastyczny, a widoki na zdjęciach jeszcze lepsze. Chciałabym tam być:)

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam do komentowania :-)